Dijital Yayıncılık Forumu yayında

Türkiye’de dijital yayıncılığın dijital platformu olma iddiasını taşıyan Dijital Yayıncılık Forumu’nun internet sitesi açıldı. Forum sitesi, dijital yayıncılığın aktörleri olan yayıncıları, yazarları, okurları, hizmet ve teknoloji sağlayıcıları buluşturmayı amaçlıyor. Dijital yayıncılık ile ilgili bir belge kitaplığının hazırlandığı sitede, bu alanla ilgili haberler ve duyurular bilgilendirici bir içerikle düzenli olarak yayımlanacak.

Üye sayfaları

Türkiye Yayıncılar Birliği Dijital Yayıncılık Komisyonu tarafından kurulan site üyelik sistemiyle çalışıyor. Dijital Yayıncılık Forumu’nun üyeleri kendi kurumsal kimliklerini sergileyebilecekleri, kendi haberlerini duyurabilecekleri birer sayfaya sahip olacak.

Forumlar

Sitenin bir diğer özelliği de dijital yayıncılıkla ilgili önemli tartışma ve değerlendirme başlıklarının paylaşılabileceği bir forum bölümünün olması. Dijital Yayıncılık Forumu üyeleri forum sayfalarında hem konu başlığı açabilecek, hem de daha önce girilmiş başlıklara ilişkin düşüncelerini iletebilecekler.